5 روش موثر برای افزایش طول عمر سیم و کابل ها

2 months ago | مقالات

5 روش موثر برای افزایش طول عمر سیم و کابل ها

اهمیت سیم و کابل های به کار رفته در منازل، ساختمان های صنعتی و مجتمع های بزرگ بر کسی پوشیده نیست. کوچکترین خللی در تجهیزات برقی می‌تواند منجر به  خسارات و اتفاقات جبران ناپذیری گردد. بنابراین، جای تعجب نیست که همه افراد و سازمان ها نسبت به این موضوع مهم حساسیت داشته باشند.

مانند سایر جنبه های زندگی، مراقبت صحیح از وسایل در واقع طول عمر آنها را افزایش می دهد. اجرای دقیق و پیروی از برخی دستورالعمل‌های اساسی، دوام کابل‌های شما را افزایش می‌دهد و منتج به کاهش خطرات ایمنی، مسائل عدم انطباق ،کاهش زمان خرابی و افزایش کارایی کلی یک سازمان می گردد.

در این مقاله قصد داریم این پنج راه موثر برای مراقبت صحیح از سیم و کابل را با هم بررسی کنیم.

 

 

  1. انتخاب کابل مناسب برای هدف مورد نظر

عاقلانه است که انواع کابل های موجود در بازار را مطالعه کنیم تا مناسب ترین کابل را برای کاربرد خود بیابیم. علاوه بر همه اینها، همیشه ایمنی را در اولویت قرار دهید، بنابراین نوع و اندازه کابلی را انتخاب کنید که برای عوامل مختلف مانند دمای محیط، ایمنی، ظرفیت حمل، استحکام مکانیکی و عملکرد مورد انتظار در محیط، بهترین عملکرد را داشته باشد.

جهت مشاهده تنوع سیم و کابل های با کیفیت لینکو، به صفحه تصاویر محصولات مراجعه فرمایید.

  1. هنگام نصب کابل های خود مطمئن شوید که از بهترین روش ها استفاده می کنید

فرآیند نصب نقش کلیدی در دوام سیم و کابل شما دارد. هنگام نصب، از پیچاندن یا پیچ خوردن سیم و کابل خودداری کنید، زیرا از نظر مکانیکی فشار وارد شده و هادی ها را ضعیف می‌کند. همچنین باید از فشار و یا هر نوع ضربه ای که می‌تواند به عایق ها آسیب برساند خودداری شود.

روش‌های مختلفی وجود دارد که شامل معکوس کردن انتهای کابل‌ها می‌شود، به‌ویژه زمانی که کابل‌های شما در شرایط محیطی سخت، مانند دمای بسیار گرم یا سرد، در معرض استفاده طولانی مدت قرار می‌گیرند.

در صورت شک، با تامین کنندگان سیم و کابل برق خود مشورت کنید تا توصیه هایی با توجه به شرایط صنعتی خود داشته باشید.

  1. تنظیمات کابل مورد نیاز را انجام دهید

در حالی که طول کابل ها در هر موقعیتی متفاوت است، مهم است که طول مناسب برای مصارف مورد نظر خود را بدست آورید. کوتاه بودن بیش از حد آن می‌تواند در صورت قرار گرفتن در معرض حداقل فشار، ضربه بخورد، و از طرفی طولانی بودن آن نیز می‌تواند عاملی شود که به طور تصادفی افراد زمین بخورند و یا در بین دستگاه گیر کند و مستهلک شود.

همچنین در صورت استفاده از کابل‌ها در مناطقی با نوسانات دمایی زیاد، انبساط و انقباض کابل ها را مد نظر قرار بدهید.

4 . تعمیرات به موقع را انجام دهید

پس از نصب،مهم ترین عامل برای اطمینان خاطر از سالم بودن تجهیزات برقی،  انجام مراقبت ها و نظارت های به موقع و دوره ای می باشد. کابل ها را به صورت منظم بازرسی کنید و در صورت احتیاج به تعمیرات جزئی این کار را انجام دهید. تمام کابل های بریده شده و خرد شده را بردارید زیرا ترک آنها ممکن است منجر به ایجاد شرایط ناایمن گردد.

 در نهایت، بهتر است که یک آرشیو کابل یدکی داشته باشید تا در صورت تعمیر موقت، فوراً کابل های آسیب دیده را جایگزین کنید.

جهت آشنایی بیشتر با مجموعه سیم و کابل لینکو تاریخچه شرکت را مطالعه فرمایید.

 

 

  1. تاریخ ها و اطلاعات کلیدی را حتما جایی یادداشت نمایید

مطمئن شوید که تاریخ‌ها را پیگیری و ثبت کرده اید. از جمله تاریخ نصب سیم وکابل‌ها، برنامه‌های تعمیر و نگهداری و تاریخ هر خرابی. همه اینها به شما این امکان را می دهد که علت اصلی هرگونه نقص را مشخص کنید و شما را قادر می سازد که یک برنامه پیشگیرانه اصولی در آینده داشته باشید.

همه مورد مطرح شده در بالا مفید هستند. زیرا سازمان‌های مختلف ممکن است از سیم‌ و کابل های خود به طرز متفاوتی استفاده کنند و آنها را تحت سطوح مختلف  و در مجموعه گسترده ایی از شرایط محیطی قرار دهند. دانستن اینکه کدام سیم ها برای شما بهتر کار می کنند و چگونه می توانید محدودیت های خاص را دور بزنید، می تواند به شما کمک کند بیشترین ارزش را در استفاده از موجودی کابل خود پیدا کنید.

مراقبت مناسب و نگهداری منظم از سیم و کابل ها برای ایمنی بیشتر، حداقل زمان خرابی و داشتن یک سیستم کارآمد بسیار مهم و ضروری است.

مراحل تولید کابل 35+70*3 لینکو

Comments
    There are no results!

You can also comment your opinion about this content:

whatsapp