کابل جوش چیست؟

5 months ago | مقالات

کابل جوش چیست؟

قبل از پرداختن به معنای کابل جوش یا آنچه کابل جوش برای موثر بودن به آن نیاز دارد، لازم است بدانیم که جوشکاری چیست و چرا مفید است.انواع مختلفی از فرآیندهای جوشکاری وجود دارد و اساساً همه آنها پروسه اتصال مواد به یکدیگر هستند.جوشکاری صرفا مختص متصل کردن دو فلز به یکدیگر نمی باشد(گر چه این تعریف بیشتر در ذهن مخاطبان جا گرفته است) و می توان برای اتصال پلاستیک و یا حتی چوب هم از آن استفاده کرد.اساساً جوشکاری با استفاده از گرمای ایجاد شده توسط فشار یا اصطحکاک (گاهی اوقات هر دو) برای اتصال مواد اصلی به یکدیگر استفاده می کند. برخی از اشکال جوشکاری برای تکمیل فرآیند، نیاز به یک ماده اضافی به نام پرکننده یا مواد مصرفی دارند.

 

بیشتر اوقات، از یک پرکننده یا مواد مصرفی استفاده می‌شود که از نظر ترکیب مشابه با ماده اصلی است، اگرچه مواردی وجود دارد که لازم است از مواد مصرفی متفاوتی برای افزودن استحکام به پیوند استفاده شود. برخی از مواد اولیه استحکام خاصی ندارند، بنابراین جوش دادن آنها با مواد مصرفی از نظر شیمیایی یا ساختاری مشابه ، نتیجه معکوس خواهد داشت. به عنوان مثال، فلزات شکننده ای وجود دارند که وقتی مواد مصرفی متفاوتی برای استفاده توصیه می شود، بهتر عمل می کنند.

استفاده از فرآیندهای مختلف جوشکاری برای اتصال فلزات اصلی به یکدیگر احتمالاً همان چیزی است که اکثر مردم با شنیدن کلمه "جوشکاری" به آن فکر می کنند.

فرآیندهای اولیه جوشکاری در آهنگری توسط آهنگرها توسعه یافتند، که درآن فلزاتی که باید به یکدیگر متصل شوند، هم تا دمای مناسب گرم می شدند و هم با فشار به یکدیگر متصل می شدند. این فرآیند به عنوان جوش آهنگری شناخته می شود، و زمانی که به درستی و توسط فردی با مهارت های مناسب انجام شود، می تواند بسیار قوی باشد، تا جایی که اتصال غیرقابل تشخیص باشد.

کابل جوش

در اصل، کابل جوش رسانایی است که جریان مورد استفاده در برخی از فرآیندهای جوشکاری مختلف را برای امکان پذیر ساختن آنها حمل می کند. برای اینکه کابل جوشکاری برای هر فعالیت موثر و کاربردی باشد، باید دارای تعدادی ویژگی متفاوت باشد. اولین آیتم برای انتحاب کابل جوش این است که، کابل جوش باید اندازه مناسبی برای کار داشته باشد، همچنین باید تا حد امکان بادوام و انعطاف پذیر باشد.

 

 

یکی از مهمترین مواردی که قبل از انتخاب کابل جوش برای یک کار یا مجموعه ای از کارها باید به آن توجه کنید این است که مطمئن شوید به دنبال کابلی هستید که ولتاژ مناسبی داشته باشد و جریانی را که می خواهید، در فرآیندهای جوشکاری خود تامین کند.

این کار بسته به فعالیتی که انجام می دهید متفاوت است و شما را ملزم می کند تا درک کاملی از نوع جوشکاری، توان لازم و درجه بندی مربوط به کابل جوشکاری داشته باشید.

اندازه و درجه حرارت می تواند بر عملکرد کابل جوش تأثیر بگذارند و مهم است که کابل ها بیش از حد گرم نشوند زیرا بر عملکرد آنها و ایمنی تنظیم موثر است.

با وجود همه موارد، یک کابل با طول کوتاه‌تر می‌تواند قدرت بیشتری نسبت به کابل طولانی‌تر حمل کند، زیرا باید آن جریان را از طول مسی کوتاه‌تری عبور دهد. مس به دلیل مقاومت الکتریکی کمی که دارد مشهور است، اما همچنان مقداری از آن را ارائه می دهدبنابر این هر چه جریان الکتریکی مسافت بیشتری را طی کند ، به دلیل رابطه مستقیم مقاومت الکتریکی هادی با متراژ کابل ، دمای کابل بالاتر میرود . به همین دلیل باید به طول کابلی که استفاده می کنید توجه داشته باشید زیرا همانطور که در بالا گفته شد، کابل بیش از حد گرم شده در بهترین حالت ناکارآمد و در بدترین حالت یک خطر است.

از آنجایی که تعداد زیادی از کارهای جوشکاری باید در محل انجام شود، یکی دیگر از ملاحظات مهمی که باید هنگام خرید کابل های جوش مورد توجه قرار گیرد، میزان دوام آنها است. یک ثانیه مکث کنید تا برخی از شرایطی که کابل جوش ممکن است تحمل کند، به خصوص اگر جوشکاری در محیط های نامناسب انجام شود، برایتان ذکر کنیم.

یک کابل جوش فقط مجبور نیست برای انجام جوش، سختی های انتقال جریان را تحمل کند. کابل ممکن است مجبور باشد با عواملی مانند دمای شدید محل کار که می تواند در روز متفاوت باشد، همراه با شرایط مرطوب، شرایط گل آلود و شرایطی که آنها را در معرض آلودگی، روغن و حتی سایر مواد شیمیایی خطرناک قرار می دهد، مواجه شود.

بنابراین  ضروری است که کابل جوش نه تنها در برابر عوامل فیزیکی، بلکه در برابر سایر آلاینده ها مانند آب، روغن و خورنده های بالقوه به خوبی عایق باشد. حضور این فاکتورهای محیطی در محل کار نه تنها می تواند جوشکاری را دشوار یا غیرممکن کند، بلکه می تواند به تجهیزات شما از جمله کابل های جوشکاری شما نیز آسیب برساند. بنابراین، بهترین کار این است که درانتخاب کابل جوش با کیفیت دقت کنید.(رزومه لینکو)

مراحل تولید کابل جوش لینکو

 

انعطاف پذیری کابل جوش

قبل از بیان این موضوع به سیم کشی ها وکابل کشی هایی که تا به حال دیده اید دقت کنید!

همه آنها بر اساس مواد و عایق متفاوت خواهند بود و احتمالاً همه آنها برای کنترل ولتاژها و جریان های مختلف رتبه بندی می شوند. علاوه بر هدایت جریان برق، نکته اصلی مشترک همه آن اشکال دیگر سیم کشی این است که در بیشتر موارد،سیم و کابل پس از نصب، ثابت هستند. آنها به طور کلی برای حرکت طراحی نشده اند.

کابل جوش، به دلیل این واقعیت که برای انجام جوش در محل همانطور که قبلاً ذکر کردیم باید جابجا شود، باید تا حد امکان انعطاف پذیر باشد. این آنها را قادر می سازد تا به انجام وظایف اصلی خود ادامه دهند و به طور موثر در محل کار حرکت کنند تا به مواد اولیه برسند.

رشته‌های هادی مسی در کابل جوش به بالاترین سطح انعطاف‌پذیری رسیده اند. تولید کنندگان کابل جوش، قطر هر رشته را به حداقل می‌رسانند و رشته‌های بیشتری را به کابل اضافه می‌کنند تا انعطاف پذیری آن را افزایش دهند. همچنین مهم است توجه داشته باشید که مهندسی کابل جوش موثر، دشوار است زیرا متعادل کردن دوام و انعطاف‌پذیری کار آسانی نیست. در واقع، آنها دو کیفیت متضاد هستند. از یک طرف، یک هادی مسی منفرد بسیار بادوام خواهد بود، اما در عین حال کاملاً انعطاف ناپذیر خواهد بود - اساساً فقط یک میله مس. بنابراین هنگام خرید باید دقت کافی داشته باشید تاکابلی را پیدا کنید که هم انعطاف پذیر باشد و هم بسیار سخت باشد. کابل های جوش لینکو به گونه ای ساخته شده اند که بتوانند در سخت ترین شرایط کارگاه مقاومت داشته باشند.استفاده از مس 100 درصد و هم چنین تعبیه تعداد رشته هایی که بالاترین سطح انعطاف پذیری را برای شما عزیزان به ارمغان بیاورند سرلوحه فرآیند تولید است.

جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران ما در تماس باشید. 61926 - 021

و یا به صفحه تماس با ما مراجعه نمایید.

Comments
  • 2 weeks ago
  • سمندری
  بسیار عالی بود
  • 2 weeks ago
  • نونگار
  ممنون از محبت شما

You can also comment your opinion about this content:

whatsapp